HAVILAND - лімозький фарфор з унікальною історією[:] | Mandarin Maison - будинок подарунків та декору

UA

0
0
ТЦ «Мандарин Плаза», 5 поверх, Київ, вул. Басейна, 6
+38 068 765 12 12
+38 068 765 12 12

Ми працюємо онлайн | Оформити замовлення 11:00 - 21:00

Служба підтримки 11:00 - 21:00
Замовити дзвінок

HAVILAND – лімозький фарфор з унікальною історією

Багатьом напевно знайоме словосполучення «лімозький фарфор». Воно асоціюється з чимось особливим. Приблизно як «вина Бордо» або «венеціанське скло».

Так і є: французьке місто Лімож – це регіон, де на протязі декількох століть зосереджені виробництва унікальної порцеляни. Її цінність настільки велика, що багато виробів стають об’єктами колекціонування і, звичайно ж, всіляких підробок. У зв’язку з чим регіональне походження оригінальної ліможского порцеляни сьогодні захищене законом.

Історія ліможского фарфору – від витоків і до наших днів.

Ще з XII століття Лімож був відомий завдяки виробництву особливої ​​склоподібної емалі. Згодом тут зосередилися також інші ремесла, що дозволило місту стати центром декоративно-прикладного мистецтва. Виробництво порцеляни в Ліможі почалося в 1770 році, коли поблизу було відкрито унікальне родовище каолінової глини. Так народився на світ фарфор з унікальними характеристиками: білосніжний, найтонший, при цьому, дуже твердий. До сих пір ці якості виділяють лімозький фарфор серед безлічі аналогів.

Зародження виробництва пов’язують з французом Франсуа Ксавьє Антреколь. Саме він, в 1712 році, вивів формулу і технологію виробництва китайської порцеляни. На той момент місіонер проживав в Китаї, і до нас дійшли два листа на батьківщину, в яких він детально описав все, що йому вдалося дізнатися. Ці листи датуються +1712 і +1722 роками. Також Антреколь направив ілюстровані альбоми зі зразками китайських виробів. Згодом же отримані знання були застосовані для виробництва порцеляни в Ліможі, де виявилися поклади каоліну, дуже близького за якістю до кращих китайських зразків.

У 1759 році родовища були викуплені королем Людовіком XV, і довгий час виробництво ліможского фарфору залишалося виключно королівським привілеєм. Після його смерті фабрика переходить під патронаж Карла Х. І лише з XIX століття починається епоха великих виробництв, які створювалися незалежними фабрикантами.

Лімозька порцеляна – це географічне найменування, яке сьогодні охороняється законом. Тільки місцеві фабрики мають право ставити це маркування на своїй продукції (зелене клеймо з логотипом і словами «Limoges France»). У їх числі – французька фабрика Haviland, чиї вироби широко відомі по всьому світу. 

Haviland: американська династія і французька спадщина.

В середині XIX століття заповзятливий американець на ім’я Девід Хевіленд зумів підняти виробництво ліможскої порцеляни на абсолютно новий рівень. У цей період тут налічувалося вже понад 30 фабрик. Саме Хевіленду вдалося домогтися популярності вишуканої лімозької порцеляни спочатку у Франції, а потім і в інших країнах. Влаштуватися в Ліможі його спонукала випадковість: одна з аристократок попросила його відновити розбите блюдце, яке було виготовлено з ліможскої порцеляни. Саме так він познайомився з дивовижними творіннями лімозьких майстрів і залишився глибоко підкорений ними.

У 1842 була відкрита перша фабрика Haviland. А в 1853 році це був вже не тільки цех з виробництва порцеляни, але і майстерня з художнього декорування виробів. Незабаром лімозький фарфор під маркою Haviland став сприйматися як справжній витвір мистецтва.

У 1890 році син Девіда Теодор заснував найбільшу фабрику, яка помітно перевершувала всі інші. Тут вперше почали застосовувати новітні технології випалу і унікальні техніки декорування готових виробів. Після смерті Теодора фабрика перейшла до його сина, а потім – до онука і правнука, який керує компанією сьогодні.

В наші дні Haviland – це сучасне підприємство, де новітні технології успішно поєднуються з ручною працею по створенню дивовижних виробів з ліможскої порцеляни.

Ми працюємо! Замовляйте онлайн. Консультація 068 765 12 12  (Viber, Telegram, WhatsApp)

Слідкуйте за нами в Facebook. Завжди цікаві виставки, майстер-класи та заходи.

Ми у соцмережах